Ponedjeljak, 12.11.18, 22.41.17                                                                 
                                               


     
 LOVAČKO DRUŠTVO "ORAO"
GORNJA STUBICA
by: myself
Početna Registration Login
Welcome, Gost · RSS
Site menu
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Login form
Users online
 
Main » 2010 » Prosinac » 1 » DOBRO DOŠLI!!
06.04.49
DOBRO DOŠLI!!

DOBRO DOŠLI NA NESLUŽBENE STRANICE LOVAČKOG DRUŠTVA "ORAO" GORNJA STUBICA

Poštovani!

Želja nam je da vas informiramo o svim važnijim događanjima u našem Društvu, te da vas upoznamo sa Statutom i Pravilnicima po kojima naše Društvo djeluje.

Ukoliko imate prijedloge, kritike ili (ne daj Bože) pohvale, molimo vas da ih iznesete u vašim komentarima.

Želimo vam ugodan boravak na stranicama L.D."ORAO" G.Stubica.

Nadamo se da ćete naći ono što vas zanima, a mi ćemo biti sretni ako smo vam u tome pomogli.RIJEČ-DVIJE O NAMA

 

LOVAČKO DRUŠTVO "ORAO" G. STUBICA

Lovačka cesta 8

49245 Gornja Stubica

 Br. Lovišta II/129

Lovačko društvo „ORAO" Gornja Stubica, djeluje od završetka rata 1945. godine, kao neprofitabilna udruga građana (lovaca), sa ciljem unapređenja lovstva te uzgoja, zaštite i lova divljači.

Osnivači Društva su: Josip Boronjek, Dragutin Bočkaj, Rudolf Dominikuš. Stjepan Horvat, Vjekoslav Horvat, Stjepan Novosel Biljak, Rudolf Sever, Josip Žagar i drugi. Društvo je brojilo ukupno 20 do 30 članova i dodijeljeno im je lovno područje u Gornjoj Stubici.

Predsjednik Društva do 1956.godine bio je Rudolf Sever. Od 1956 do 1985. Josip Boronjek, a slijedili su Stjepan Terković, Josip Petrović, Branko Jakopović, Zlatko Tursan, Božidar Novosel, Stjepan Osrečak, Vjekoslav Plaščar, Josip Lešković, Stjepan Vrđuka te sadašnji Predsjednik, Ivan Ilinić.

Lovački dom , koji je u vlasništvu Društva, poćeo se graditi 1970.god. a radovi na izgradnji traju do 1973.god. Dogradnja Doma izvršena je 1980.god. Troškove gradnje snosili su sami članovi iz svoje članarine.

Aktivnosti Društva su usmjerene na  unapređenja lovstva te uzgoj, zaštitu i lov divljači. Pored ovih, redovnih aktivnosti, namjera nam je ostvariti i dobru suradnju sa svim čimbenicima kako u našoj sredini tako i sa srodnim Udrugama u našem susjedstvu. Posebno nam je želja da promoviramo lovstvo kroz edukaciju mladih.

 

Views: 833 | Added by: knife | Rating: 1.5/2
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Copyright MyCorp © 2018
Player
 
Search
 
chat